Η Κυψέλη μας !

Το πρώτο τεύχος του σχολικού περιοδικού μας κυκλοφόρησε!   κάντε κλικ στα πλήκτρα κάτω δεξιά για να το διαβάσετε σε μορφή pdf χωρισμένο σε 4 ενότητες (1 πλήκτρο=1 ενότητα)

Πρόλογος έκδοσης

Αγαπητοί αναγνώστες,

Σας καλωσορίζουμε στην έκδοση του 1ου τεύχους του τριμηνιαίου περιοδικού μας με το όνομα: «Κυψέλη». Η Κυψέλη που κρατάτε στα χέρια σας έχει μια ιστορία. Αποτελεί ουσιαστικά την επανέκδοση της αφού για πρώτη φορά εκδόθηκε το Μάρτιο του 1998 στο Δημοτικό Σχολείο Αχλαδινής. Η αναφορά αυτή έχει σκοπό της να τιμήσει τους αγαπημένους μου μαθητές εκείνης της τριετίας από τη πλευρά μου αλλά και από τη πλευρά των μαθητών του νέου μου σχολείου, του Σιμόπουλου που έχουν τη θέληση να αναδείξουν ακόμη περισσότερο τη «Κυψέλη» μας. Το όνομά της αυτό, σημαίνει την ομαδικότητα και συνεργατικότητα των μαθητών και των δασκάλων του σχολείου μας   με σκοπό μια καλύτερη εκπαίδευση.       Θα πρέπει να τονιστεί εδώ η προσφορά των μαθητών της Ε΄& ΣΤ΄ τάξης που αποτελούν τη δημοσιογραφική ομάδα του περιοδικού μας οι οποίοι πληκτρολόγησαν το μεγαλύτερο μέρος των εργασιών που θα διαβάσετε.

Καλή ανάγνωση!

Τρίμπος Α. Ι. -δάσκαλος